Özgeçmiş

İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Fakültesi Maden Mühendisliği Bölümünde Dr. Öğretim Üyesi olarak çalışmaktayım. 2015 yılında doktora ve 2011 yılında master derecelerimi University of Arizona Maden Mühendisliği bölümünden aldım. Sistem ve Endüstri Mühendisliğini aynı süreçte yan dal olarak bitirdim. Lisans öğrenimimi 2007 yılında İTÜ Maden Mühendisliği bölümünde dereceyle tamamladım.

Endüstri ve akademide toplam 15 yıldan fazla mesleki tecrübem var. Arizona'daki lisansüstü öğrenimim boyunca araştırma görevlisi olarak çalıştım, lisans ve lisansüstü dersler verdim ve MIRG (Mine Intelligence Research Group) liderliğini sürdürdüm. MIRG çalışma grubunda endüstriyel problemlere çözümler üreten; bilgisayar mühendisliği, yönetim bilişim sistemleri, endüstri mühendisliği ve maden mühendisliği gibi değişik disiplinlerden insanların oluşturduğu 20'den fazla çalışanı olan grubun liderliğini yaptım. Yaptığımız başarılı işler sebebiyle endüstriden gelen yoğun ilgi sebebiyle bu alanda hizmet ve ürün sağlamak için 2011 yılında MISOM Technologies Inc. firmasını kurduk. 2016 yılında Türkiye'ye dönmeden önce bu firmanın ortağı ve mühendislikten sorumlu genel müdür yardımcısıydım. Bu süreçte ABD, Meksika, Kanada'daki dünyanın en büyük altın, bakır, gümüş ve kömür firmalarının operasyonlarının verimliliklerini arttırdık, yeni teknolojiler ve inovatif çözümler geliştirdik, uyguladık.

Çalışma konularım arasında verilere dayalı karar verme, operasyon yönetimi, kumanda merkezleri, madenlerde büyük veri uygulamaları, darboğaz yönetimi, simülasyon, operasyonel performans yönetimi, iş zekası, nesnelerin interneti, veri madenciliği, optimizasyon ve maden ekonomisi bulunmakta.

Daha detaylı özgeçmişime, tecrübelerime ve bağlantılarıma LinkedIn sayfamdan ulaşabilirsiniz.